Honza Lunga v ledech pod Svišťovkou
Dalibor Taibl
Jarda Vrubl
Radek Kaprál - ledy u Kežmaráku
Prorážení cesty
Já při focení
Pepa při nácviku s vyhledávačem
Pepa buduje záhrab
Radek Kaprál - střevní potíže odeznívají
Překvapení při návratu

Brnčálka 14. - 17. 2. a 22. - 25.2Dva zájezdy do Vysokých Tater, které jsme uskutečninli v únoru jsme se rozhodli zcela věnovat lezení v ledech.
Účastníci - Radek Kaprál, Honza Lunga, Jára Vrubl, Dalibor Tajbl a já. Lezli jsme ledy vel. medeneho potoka a pod Svišťovkou

Na chatu jsme dorazili pozdě večer. Přestože jsme neměli objednány pokoje, bylo ubytování bez problémů.

Druhý den ráno i přes husté sněžení jsme se vydali na ledy vedle Kežmaráku, které přelezli všichni. Volné chvíle, kdy cesta v ledu byla obsazena jsme trávili cvičným budováním záhrabu. Ten nám posloužil i jako úkryt před sněžením. Odpoledne jsme se já a Honza Lunga odebrali na ledy pod Svišťovkou, kam za námi s mírným zpožděním dorazili ostatní, ale bez Radka. Toho vyřadily střevní potíže řídkého charakteru. Než padla tma všichni stihli ledy jednou překonat.

Třetího dne se lavinové podmínky zhoršily a proto jsme zvolili opět ledy pod Svišťovkou, kvůli bezpečnějšímu přístupu. Den jsme pojali tréningově a ledy překonávali různými variantami. Opět bez Radka. Proč asi?!

Čtvrtý den jsme využili krajně nepříznivého počasí k nácviku vyhledávání zasypaného lavinou prostřednictvím pípáku. Skupina zůstala na chatě a jeden z nás zahrabal pípák na neznámé místo. Po jeho návratu vyrazila skupina hledat zasypaného a kupodivu vždy úspěšně! To si vyzkoušeli i jednotlivci, kterým byl měřen čas. Do třech minut byli úspěšní všichni. Pak už jenom cesta k autu, zastávka v Hypernově na opečené brambory a šťastný návrat domů.

Další výlet proběhl podobně. Sešli jsme se pouze tři: Radek, Dalibor a já. Pro velmi nepříznivé počasí se lezlo jen jeden den odpoledne a to ještě ne celé, kvůli chaotickému pohybu polského družstva nad námi, které nás opakovaně bombardovalo ledem. Po dvou zásazích do klíční kosti a mezi lopatky ledy většího kalibru, jsme velmi rychle vyklidili pole. Horská vyhlásila čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí a tak jsme to zabalili o den dříve. Opět opečené brambory v Hypernově, z kterých se stává pravidlo na našich výletech.


zapsal a nafotil Pepa Ňaňko (Jarda Vrubl a Dalibor Taibl foto č.: 6,8,9,10,11)